Spis treści nr 7/2014

Humor

3
 

Spis Treści

4
 

Od redakcji

5
 

Zapowiedź zmiany, po kilkunastu latach stabilizacji, wymiarów i mas ciężarówek oraz autobusów w Europie można określić jako drobny kroczek w dobrym kierunku. Co prawda minie kilka lat, zanim pierwsza ciut dłuższa ciężarówka pojawi się na drodze, ale przełamanie wieloletniego zamrożenia długości zestawów, głównie na zasadzie „nie, bo nie” jest sukcesem. Czyim? Wszystkich. Bo jest szansa na obniżenie zużycia paliwa, co dla transportu jest bardzo ważne, a jednocześnie lekkie poprawienie bezpieczeństwa.

Rozmowa „Polskiego Trakera” z prezesem zarządu i współwłaścicielem EWT Truck & Trailer Polska Dirkiem Hoffmannem

Największy klient Schmitza

Marka Renault Trucks jest oficjalnie obecna w Polsce od 20 lat. Z tej okazji Volvo Group Trucks Poland przygotowało limitowaną edycję ciągników siodłowych Renault Trucks T pod hasłem „Rewolucyjna Dwudziestka”. 

Błyskawicznie, zaraz po premierze światowej nowego Ducato, odbyła się uroczystość wprowadzenia na polski rynek najpopularniejszego od 6 lat furgonu. 

– Wielton to prężna firma, przykład silnego przedsiębiorstwa z województwa łódzkiego, europejskiego lidera w swojej branży– powiedział podczas wizyty w Wieluniu wiceprezes Rady Ministrów i minister gospodarki Janusz Piechociński.  

 

Reportaż

24
 

Grupa InterCars, znany dystrybutor części samochodowych i wyposażenia warsztatów, producent naczep, rozszerza swoją ofertę o lekkie samochody ciężarowe i pick-upy japońskiej marki.    

Informacje

15
 

Pierwsza w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, piąta w całej Europie, a dziesiąta na świecie – to krótka acz treściwa charakterystyka pozycji firmy InterCars SA na rynku części zamiennych.            

Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Firmy Oponiarskiej Dębica SA dokonało wyboru członków rady nadzorczej spółki, a rada nadzorcza powołała zarząd spółki na nową kadencję. 

Dni świąteczne w II poł. roku

26
 

Autoryzowany dealer DAF-a, firma ESA Trucks uruchomiła nowy serwis w Świecku, zaledwie 2 km od węzła na autostradzie A-2 przed granicą.         

Obsługą techniczną ciężarówek zajmują się oficjalne autoryzowane warsztaty, a także niezależne, które zwykle koncentrują się na starszych pojazdach. 

Coraz bardziej realne staje się wprowadzenie zmian w wymiarach i masach pojazdów ciężarowych.

test

16
 

Testowany model R580 został przystosowany do transportu w zestawie o DMC ok. 40 t w oparciu o wysoki moment obrotowy silnika. Prawie 3000 Nm to ładny zadatek w napędzie ciągnika w zestawie o DMC np. 250 t.         

Nowa gama dystrybucyjnych „Renówek” została zaprojektowana, aby sprostać normom czystości spalin Euro-6 oraz rosnącemu zapotrzebowaniu na pojazdy wykorzystywane w transporcie miejskim i lokalnym.

Daily 3. generacji 34

 

Dostawcze Daily miało od dawna tę zaletę, że było mocne, nadawało się do przeciążania, a jednocześnie miało dynamikę dzięki mocnym silnikom. Miało też kilka słabszych stron, które w najnowszej, 3. generacji znikają…

Z końcem maja br. w Warszawie, odbyła się konferencja prasowa Grupy Bosch, podczas której zaprezentowano wyniki finansowe grupy w Polsce i na świecie za rok 2013 oraz strategię na rok 2014.            

Właściwie Port nie jest stacją, lecz kompleksem usługowym rozłożonym na ponad 11 ha, a oddalonym niespełna 2 km od autostrady A-2. Są tu więc: punkty viaToll i Toll Collect, serwis ogumienia, sklep z częściami moto, kantor.     

Zakończyła się krajowa edycje konkursu The Drivers’ Fuel Challenge zorganizowanego przez Volvo oraz poznaliśmy już finalistów YETD Scanii.

Z początkiem czerwca br. w Młochowie odbyła się 5. edycja Mistrzostw Bezpiecznej i Ekonomicznej Jazdy o puchar prezesa firmy Schenker.

DKV Euro Service rozszerza portfolio swoich usług, oferując zwrot podatku VAT z Chorwacji za paliwo i opłaty drogowe.       

Podczas historycznej wizyty jury Mistrzostw Świata Kierowców Zawodowych UICRodwiedziliśmy krakowskiego dealera naszego Sponsora Strategicznego – firmę Mercedes-Benz Polska.      

Jedynie 14 tygodni dzieli nas od najważniejszego w naszej branży wydarzenia, które będzie miało miejsce po raz pierwszy w Polsce.          

Minitest

46
 

Nasz testowy Sprinter miał długi rozstaw osi 4325 mm, co oznaczało, że za wydłużoną kabiną zabudowano platformę o długości 340 cm o pow. ładunkowej 6,9 m2.

Panorama firm

50
 

Łódzka firma Raj-Trans, której właścicielem jest Paweł Raj, 1 czerwca br. świętowała 20-lecia działalności na polskim rynku transportowym.

Wydarzenia na Ukrainie w powiązaniu z utrudnieniami wjazdu ciężarówkami do Rosji oraz zakazem importu mięsa z Polski mogą wpływać na wielkość obrotu handlowego między naszymi krajami.    

Samouczek

55
 

By nie mieć wątpliwości, jak się zachować w nagłych wypadkach, nie tylko na drodze, może warto sobie powtórzyć zagadnienia z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Urządzenia do prześwietlania ciężarówek same w sobie nie są nowością i istnieją na rynku od kilkunastu lat. Praktycznie też od razu znalazły one zastosowanie i wykorzystywaną są przez Służbę Celną.            

Technika

62
 

Koncern Federal-Mogul, jeden z największych na świecie dostawców produktów i usług dla przemysłu samochodowego, spełniając wysokie wymagania silników spalinowych nowej generacji.     

Tadeusz Bobakowski pierwsze prawo jazdy uzyskał w 1966 r. Rok później legitymował się już zawodowymi uprawnieniami do prowadzenia pojazdów.

Akademie i szkoły jazdy producentów ciężarówek oferują specjalistyczne szkolenia, a dodatkowo mamy coraz więcej zawodów i mistrzostw, w których liczy się jazda „na kropelkę”. 

Niegowoniczki w województwie śląskim zaistniały na mapie wydarzeń motoryzacyjnych. To właśnie w tym uroczym miejscu premierę miała nowa seria imprez off-road.             

Niewielu jest w Polsce wykonawców muzyki country, którzy tak dobrze znają ten gatunek jak Wojtek Dudkowski.   

Dyliżanse 2013

71
 

7 czerwca br. w Centrum Artystycznym Ośrodka Kultury Ochoty w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie XIV edycji Dyliżansów połączone z koncertem laureatów.

Żartem

72
 

Giełda

Eurotax

73
 

Horoskop

74
 

Prenumerata

76
 

Ogłoszenia

77
 

Krzyżówka

82
 
Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...