Spis treści nr 03/2016 Zamów numer

 

 

Na przełomie zimy i wiosny
radości na co dzień,
powodzenia w pracy,
szczęścia w życiu prywatnym
wszystkim Paniom
związanym
z branżą lub nie
życzy
Redakcja

Humor

3
 

Spis treści

4
 

Od redakcji

5
 

Czy ważniejsze jest to, że Polacy kupili rekordową ilość nowych ciężarówek czy to, że przez niemieckie przepisy, i inne przeszkody, może być trudniej o dobre frachty dla tych pojazdów?

Rozmowa „Polskiego Trakera” z wiceprezes EWT Truck & Trailer Polska Sp. z o.o., panią Natachą Hoffmann

Aktualności

8
 

Z dwóch zakładów produkcyjnych KH-KIPPER wyjechało już 10 tysięcy wywrotek licząc od początków działalności przedsiębiorstwa. – Stabilny wzrost zamówień pozwala nam myśleć o inwestycjach i rozwoju – mówią szefowie firmy.

Goodyear rozszerza ofertę opon ciężarowych o ogumienie marki Dębica. Od stycznia na rynku pojawiły się dwie nowe linie opon: Dębica DR do transportu drogowego oraz Dębica DMS do zastosowań mieszanych. To propozycja dla flot, które zwracając szczególną uwagę na cenę ogumienia chcą stosować opony o zrównoważonych osiągach i sprawdzonej jakości. Nowe produkty są dostępne wyłącznie w liczącej dwa tysiące punktów, ogólnoeuropejskiej sieci serwisowej Goodyear TruckForce.

Budowa pierwszej hali o powierzchni 7200 m2 w ramach kompleksu Waimea Logistic Park Korczowa jest realizowana zgodnie z harmonogramem. Otwarcie pierwszej hali zaplanowano na połowę kwietnia 2016 roku. Inwestor prowadzi intensywne rozmowy z najemcami z branży spożywczej i automotive.

1 lutego br. w siedzibie Kurii Metropolitalnej w Krakowie, w obecności Kardynała Stanisława Dziwisza, członków zarządu FCA Poland: Czesława Świstaka, Andrzeja Piętki, Antoniego Grenia, Marka Kisza i członka Rady Nadzorczej FCA Poland, Henryki Bochniarz – ksiądz Wojciech Olszowski, ekonom Archidiecezji Krakowskiej oraz pan Marek Kisz, członek zarządu i dyrektor handlowy FCA Poland, podpisali umowę o współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016.

 

Test

16
 

Volvo coraz śmielej poczyna sobie w roli kreatora mocnych napędów, jednak silnik nowego FH 16 750 to konkretna konstrukcja zaprojektowana do długiej eksploatacji w ciężkich warunkach obciążenia.

Problemy

23
 

Od lat środowisko transportowe domagało się powrotu klas kierowców zawodowych do szkół publicznych, a gdy w listopadzie 2015 r. wpisano zawód kierowcy na listę zawodów prowadzonych przez MEN, sprawa drgnęła.

Czy zasady płacy minimalnej MiLoG to sprawa polityczna, prawna czy ekonomiczna? Ważną konferencję na ten temat zorganizował Związek Transport Logistyka Polska razem z Akademią Leona Koźmińskiego i INP PAN.

Ostatnia sytuacja gospodarczo-polityczna mocno zachwiała transportem na Podlasiu. Sankcje i embarga uderzyły w wiele firm, które „żyły” ze Wschodu i obecnie ich właściciele zostali zmuszeni do szukania nowych kierunków.

Nowości

26
 

Licząc segment najczęściej używanych silników wysokoprężnych od 2,8 do 17 litrów, Cummins jest gigantem z produkcją ponad miliona takich jednostek. Daleko w tyle są Toyota, Fiat, Daimler i VW.

Program Conti 360o Fleet Services to jedna z ofert firmy Continental w zakresie sprzedaży oraz serwisu opon do samochodów ciężarowych.

Targi Motor Show w Poznaniu powracają z atrakcjami dla fanów ciężarówek, siłowania się na rękę i tuningu w wydaniu XXL.

Wielton wzbogacił się o nowy obiekt – Centrum Badawczo-Rozwojowe ze stanowiskiem do badań walidacyjnych naczep.

Rynek

32
 

Wzrost sprzedaży w poszczególnych segmentach pojazdów ciężarowych w roku 2015 znacznie wzmocnił pozycję firmy DAF tak w Polsce, jak i na świecie.

33
 

Niezależnie od kłopotów z transportem, które widać wokół, przewoźnicy poszli na całość i kupili w ub. roku rekordową ilość nowych ciężarówek.

W doskonałych humorach kierownictwo MAN Truck & Bus Polska spotkało się zprasą, gdyż sprzedaż w ub. roku była tak dobra, że nasz rynek wysunął się u MAN-a na drugie miejsce w Europie, za Niemcami.

1 stycznia 2016 r. weszła w życie kompleksowa umowa o strefie wolnego handlu między UE i Ukrainą. To najważniejsza część podpisanej w czerwcu 2014 r. umowy stowarzyszeniowej.

39
 

Na pewno nieraz zastanawialiście się nad tym, ile czasu spędzacie poza domem, będąc w pracy, czyli w trasie.

Kulisy transporu

40
 

Rozmowa „Polskiego Trakera” z kierowcą zawodowym – Iwoną „Trucking Girl” Blecharczyk.

Utarło się, że kontrole ciężarówek przeprowadzają zazwyczaj funkcjonariusze, ale coraz częściej u ich boku spotkać można przedstawicielki płci pięknej. Dziś prezentujemy kilka pań, które na co dzień m.in. patrolują polskie drogi.

Kiedy redakcja „PT” po raz pierwszy przed laty organizowała konkurs dla kierowców, nie sądziliśmy, że staną się one tak popularne wśród organizatorów wystaw czy targów.

Sklepik

45
 

Historia transportu w Polsce wpisana w życiorys – tak w skrócie można by podsumować tę jedyną w swoim rodzaju pozycję wydawniczą.

W 900-kilometrową trasę pojechaliśmy pięcioma samochodami klasy ładownościowej 800 kg. Importerzy udostępnili nam: Dacię Dokker, Renault Kangoo Express, Fiata Doblo, VW Caddy i Citroëna Berlingo.

Drogi

53
 

Województwo pomorskie ma 806 km dróg krajowych, z czego 90 km to drogi dwujezdniowe.

Traker radzi

54
 

Dodatkowe oprogramowanie wykorzystane do sterowania układem hamulcowym lub zawieszenia może podnieść walory użytkowe naczepy oraz bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Samouczek

55
 

Wprawdzie poniżej zamieszczone pytania polecamy uwadze kierowcom przygotowującym się do egzaminu wstępnego na kwalifikację zawodową, ale może zachęcimy do powtórki również tych, którzy te emocje mają już za sobą.

Panorama firm

56
 

Firma pozyskuje swoje zlecenia współpracując głównie z największymi agencjami celnymi oraz ze stałymi klientami, którzy sprowadzają samochody zza „Wielkiej Wody”. Lecz nie tylko auta, ale i łodzie oraz motocykle.

Traker miesiąca

58
 

Jerzy Skowronek za kierownicą spędził 40 lat, z czego połowę jeżdżąc w PEKAES-ie w Błoniu. W związku z tym nagrodzenie go Dyplomem Honorowym i Odznaką IRU było właściwie formalnością…

ADR

63
 

Przewóz towarów niebezpiecznych jest przewozem dość skomplikowanym i wymaga spełnienia dodatkowych warunków, jakie narzucają Umowa ADR i Ustawa o przewozie towarów niebezpiecznych.

Zapytaliśmy panie, czy wspólna jazda z partnerem sprawdza się w codziennym życiu, a może lepiej jest, nawet jeśli dzielą wspólną pasję, mimo wszystko pracować oddzielnie…

Czyli MAN TGA 26.440 XLX z roku 2008, na co dzień będący na wyposażeniu Pomocy Drogowej Tytan z Kędzierzyna-Koźla.

Pomijając same drogi, przeszkody itd., Dakar 2016 był rajdem, na którym de Rooy mógł na 100% skoncentrować się na swojej pracy, czyli na tym, by walczyć o zwycięstwo.

Żartem

73
 

Horoskop

74
 

Prenumerata

76
 

Giełda

Eurotax

78
 

Ogłoszenia

78
 

Krzyżówka

82
 
Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...