Spis treści nr 04/2016 Zamów numer

Humor

3
 

Życzenia

 


Miłych Świąt Wielkiej Nocy
a po nich
niosącej optymizm i energię wiosny
życzy
Redakcja

Spis treści

4
 

Od redakcji

5
 

Wywiad

6
 

Poza Rosją mamy na karku MiLoG i pakiet socjalny Unii Europejskiej, które potencjalnie utrudnią życie przewoźników międzynarodowych…

Aktualności

 

Na ostatniej konferencji stowarzyszenia ACEA (Producentów Samochodów) szef Iveco Pierre Lahutte wziął udział w panelu poświęconym współpracy na rzecz ograniczania CO2 w transporcie drogowym. Mówił tam głównie o roli, jaką dla środowiska naturalnego ma napęd na silniki zasilane gazem. Nic dziwnego, skoro Iveco i CNH Industrial są liderami w produkcji pojazdów zasilanych gazem.

FPT Industrial, marka silnikowa CNH Industrial, otrzymała certyfikat na Silver Level w procesie World Class Manufacturing.

Podczas Mobile World Congress w Barcelonie firmy Ericsson i Scania ogłosiły nawiązanie współpracy.

W 2015 r. firma LINK Sp. z o.o. rozpoczęła współpracę z marką Renault Trucks w Polsce. W ciągu kilku miesięcy we flocie tej niezwykle dynamicznie rozwijającej się firmy pojawiło się łącznie 100 nowych Renault Trucks T, a do końca sierpnia ich liczba wzrośnie do 140.

To jedyna seryjnie produkowana ciężarówka wyposażona w hybrydowy układ napędowy, jedno z najlepszych rozwiązań przeznaczonych dla transportu dystrybucyjnego.

Rynek

22
 

Grupa Volvo podsumowywała rok 2015 w dobrym nastroju, a co więcej, zapowiadała dalszy wzrost rynku!

Czy nagiąć się do zasad klasyfikacji pojazdów stosowanych często w statystykach przemysłu motoryzacyjnego, czy nie przejmować się nimi i oceniać rynek naczep całkowicie osobno?

O mały włos, a w segmencie samochodów dostawczych udałoby się pobić rekord sprzedaży z 2008 roku.

30 tys. sztuk towaru i 2,5 tys. paczek na godzinę będzie można przesortować w Europejskim Centrum Logistycznym ILS. Wszystko to dzięki najnowocześniejszemu i zaawansowanemu technologicznie systemowi sorterów.

Kolejna edycja w cyklu spotkań menedżerów transportu zorganizowany przez „Transport Managera” składała się z ciekawych wykładów i prezentacji przygotowanych przez gości mocno siedzących w transporcie.

Tym razem przedświąteczne „jajeczko” zorganizowane przez emerytowanych kierowców PEKAES-u Błonie nie miało tak radosnego charakteru jak zazwyczaj…

Firma DAF Trucks otworzyła swoją fabrykę kabin w Oevel (Westerlo, Belgia) 50 lat temu. Dzisiaj DAF Trucks Vlaanderen N.V. jest nowoczesną placówką produkcyjną dokonującą ciągłych inwestycji.

ZF Services rusza z czwartą edycją akcji Sachs Roadshow 2016. Pod hasłem „Poczuj moc wiedzy i siłę praktyki” eksperci ZF Services przekażą specjalistyczną wiedzę oraz praktyczne umiejętności.

11 lutego 2016 r. w Kopalni Soli Wieliczka odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród finalistom III Olimpiady Technicznej DAF.

Zespół Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Myślenicach jest największą tego typu placówką w powiecie myślenickim i jedną z większych w województwie małopolskim.

Firma Kapsch Telematic Services Sp. z o.o., operator elektronicznego systemu poboru opłat drogowych viaTOLL, przejęła od Egis Road Operation Polska zarządzanie manualnym systemem poboru opłat na autostradzie A-4.

Problemy

28
 

Polskę nazywa się niekiedy transportowym tygrysem Europy. Czy słusznie? Tak, choć ta informacja docierała bardzo wolno do świadomości Polaków.

Samouczek

31
 

Dziś pierwszy zestaw pytań z pierwszej pomocy przedmedycznej, które znalazły się w testach na kwalifikację wstępną.

Drogi

32
 

W ilości kilometrów dróg krajowych jest nieźle, bo kujawsko-pomorskie jako otoczone pięcioma innymi ma charakter tranzytowy i ponad 1100 km takich dróg.

Organizatorzy 30 Arctic testu, zaprosili do niego nie tylko producentów klasycznych samochodów dostawczych, ale iświatowego producenta nr 1 samochodów elektrycznych – Nissana – z samochodami Nissan Leaf i Nissan e-NV200.

W 23. edycji konkursu na „Ciężarówkę Roku w Polsce” wygrało Renault Trucks T. W naszym równoległym konkursie, „Stacją Roku 2016” została placówka Orlenu w miejscowości Osła.

Laureaci konkursu

41
 

Wyniki niebawem

Ruszają pierwsze konkursy krajowe, eliminacje do edycji europejskich i światowych.

Sklepik

46
 

Hi-Matic i 170-konna odmiana F1CF tworzą napęd o wręcz wyczynowych osiągach, takich jak przyspieszenie i prędkość maksymalna, ale także efektywnie wykorzystujący paliwo.

 

 

Funkcjonariusze celni przeprowadzają bieżące i doraźne czynności kontrolne wyrobów akcyzowych przewożonych w cysternach w celu ustalenia zgodności z przepisami prawa.

Przy drodze

58
 

Panorama firm

60
 

W firmie, w czasie, kiedy flota była najliczniejsza, zatrudnionych było nawet 40 kierowców, obecnie pracuje ich ok. 30 i w zasadzie każdy z nich przypisany jest do konkretnego zestawu.

Technika

62
 

Szyby stosowane w pojazdach samochodowych pełnią m.in. funkcję elementów przenoszących obciążenia powstające na skutek odkształceń nadwozia, występujących podczas normalnej eksploatacji pojazdu.

Pan Włodzimierz uważa, że powinniśmy wrócić w przypadku młodych kierowców do jazdy w podwójnych obsadach, ze starszym, doświadczonym kolegą.

Zapytaliśmy starszych, doświadczonych kierowców, czy pamiętają, jak samochody zmieniały się przez lata i które wprowadzane do nich innowacje były, ich zdaniem, najważniejsze.

Tuning

70
 

Ciężarówki wśród quadów, motocykli i terenówek pojawią się w kolejnym sezonie zmagań serii MoneyWell Investment Kager Super Rally 2016. Ciekawe i interesujące trasy malowniczych gmin będą gościły doborową stawkę zawodników.

ADR

71
 

Przewóz towarów w kontenerach pozwala na obniżenie kosztów transportu i zaoszczędzenie czasu ze względu na ich standaryzowane gabaryty.

Żartem

72
 

Horoskop

74
 

Prenumerata

76
 

Giełda

Eurotax

78
 

Ogłoszenia

79
 

Krzyżówka

82
 
Wróć
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...